Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KRONOBERGSCUPEN    Utskriftsdatum  18 november 2017   
  Tävlingsort  ALVESTA    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  ALVESTA SIMSÄLLSKAP         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 november 2017         
 
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ljungby SS 1 1 Lx  2002  Ljungby Simsällskap            2:24.81   
  Noah Franksson  2006      38.61        38.61   
  Levente Nagy  2005      31.80        1:10.41   
  Maria Davidsson  2005      36.99        1:47.40   
  Evelin Szilvester  2006      37.41        2:24.81   
                     
Ljungby SS 4 1 Lx  2002  Ljungby Simsällskap            2:27.16   
  Aidan Sagadin  2006      32.50        32.50   
  Melvin Lundgren  2006      43.53        1:16.03   
  Linnea Bergman  2003      33.79        1:49.82   
  Emilia Carlsson  2007      37.34        2:27.16   
                     
Ljungby SS 3 1 Lx  2005  Ljungby Simsällskap            2:30.39   
  William Bogren-Karlsson  2005      32.17        32.17   
  Jacob Kenneryd  2001      29.91        1:02.08   
  Monika Lam  2006      50.94        1:53.02   
  Isabella Larsson  2002      37.37        2:30.39   
                     
Vöss Lag 7  Växjö Simsällskap            2:31.32   
  Towe Andersson  2005      31.93        31.93   
  Alice Ullman  2006      49.04        1:20.97   
  Ludvig Hjelmberg  2006      35.20        1:56.17   
  Ella Sjö  2006      35.15        2:31.32   
                     
Ljungby SS 2 1 Lx  2000  Ljungby Simsällskap            2:32.40   
  Victor Bogren-Karlsson  2008      43.58        43.58   
  Isac Lennartsson  2004      34.43        1:18.01   
  Julia Gamberg  2005      35.76        1:53.77   
  Meihri Ziraki  2005      38.63        2:32.40   
                     
Vöss Lag 3  Växjö Simsällskap            2:32.88   
  Anton Hjelmberg  2001      31.47        31.47   
  Amelia Hultqvist  2007      40.60        1:12.07   
  Viktor Johansson  2006      45.95        1:58.02   
  Ella Harrysson  2005      34.86        2:32.88   
                     
Vöss Lag 8  Växjö Simsällskap            2:33.91   
  Fabian Kelemit  2004      34.92        34.92   
  Alwin Edqvist  2006      33.61        1:08.53   
  Ellen Österberg  2006      42.37        1:50.90   
  Amanda Widströmer  2007      43.01        2:33.91   
                     
Vöss Lag 2  Växjö Simsällskap            2:39.78   
  Elin Cronqvist  2005      32.64        32.64   
  Nina Gustavsson  2006      35.88        1:08.52   
  Saga Couchér  2006      42.81        1:51.33   
  Tilde Athley  2006      48.45        2:39.78   
                     
Vöss Lag 12  2005  Växjö Simsällskap            2:40.80   
  Siri Wibert  2004      33.19        33.19   
  Gabriel Serneström  2005      41.73        1:14.92   
  Lukas Fogelström  2005      39.52        1:54.44   
  Astrid Magnusson  2007      46.36        2:40.80   
                     
10  Vöss Lag 6  Växjö Simsällskap            2:42.02   
  Erik Hjelmberg  2003      33.45        33.45   
  Irma Hildebrand Vesterber  2007      44.22        1:17.67   
  Love Kling  2007      49.03        2:06.70   
  Elsa Merbom  2005      35.32        2:42.02   
                     
11  Vöss Lag 11  2005  Växjö Simsällskap            2:44.51   
  Liam Nilsson  2006      33.51        33.51   
  Iris Nyström  2004      41.44        1:14.95   
  Moa Lind  2006      48.35        2:03.30   
  Frans Johansson  2006      41.21        2:44.51   
                     
12  Vöss Lag 9  Växjö Simsällskap            2:45.27   
  Mircea Gabriel Hristodor  2004      31.10        31.10   
  Filip Nymberg  2003      40.03        1:11.13   
  Emelia Widströmer  2005      48.99        2:00.12   
  Johanna Brorson  2008      45.15        2:45.27   
                     
13  Växjö SS Lag 5  Växjö Simsällskap            2:49.35   
  Agnes Hildebrand Vesterbe  2004      32.87        32.87   
  Elsa Cserpes  2006      50.07        1:22.94   
  Ebba Eriksson  2005      51.74        2:14.68   
  Agnes Sjö  2004      34.67        2:49.35   
                     
14  Vöss Lag 1  Växjö Simsällskap            2:50.70   
  Vanja Magnusson  2004      32.85        32.85   
  Elsa Ullman  2007      48.09        1:20.94   
  Fatima Gadajeva  2005      40.52        2:01.46   
  Nora Athley  2006      49.24        2:50.70   
                     
15  Vöss Lag 4  Växjö Simsällskap            2:52.04   
  Linus Kling  2004      35.33        35.33   
  Lily Provencher  2005      33.61        1:08.94   
  Ebba Cronqvist  2007      48.84        1:57.78   
  Freja Månsson  2007      54.26        2:52.04   
                     
16  Alvesta Flickor Lag 2  Alvesta Simsällskap            3:25.32   
  Alwa Lundborg  2005      44.66        44.66   
  Tuva Lundborg  2008      57.42        1:42.08   
  Emma Nilsson  2007      59.08        2:41.16   
  Meja Nilsson  2007      44.16        3:25.32   
                     
17  Alvesta Flickor Lag 3  Alvesta Simsällskap            5:08.40   
  Aina Mujadzic  2008      1:11.22        1:11.22   
  Larissa Ahmetovic  2007      1:07.24        2:18.46   
  Emma Spjuth  2009      1:22.06        3:40.52   
  Amanda Karlsson  2008      1:27.88        5:08.40   
                     
Vöss Lag 10  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Alvesta Flickor Lag 1  Alvesta Simsällskap            5:08.67   
  Tove Gustafsson  2004      31.31  1:04.54      1:04.54   
  Ellinor Andersson  2003      36.26  1:17.63      2:22.17   
  Linnéa Welinder  2005      34.25  1:15.69      3:37.86   
  Emilia Svensson  2005      43.13  1:30.81      5:08.67   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  18 november 2017 
Licensierad till: Växjö Simsällskap  Utskriftstid  15:50