Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Kronobergscupen | Utskriftsdatum | 18 januari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2020 |
Gren 1, 100m Medley Pojkar, Finaler |
Sponsor: B 1.35 S 1.29 G 1.24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:18.21 | ||||||
2 | Emil Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | 1:25.23 | ||||||
3 | Elliot Edqvist | 2008 | Växjö Simsällskap | 1:25.89 | ||||||
4 | Felix Perez | 2008 | Växjö Simsällskap | 1:30.50 | ||||||
5 | Love Kling | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:34.31 | ||||||
6 | Tony Grahovic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 1:37.38 | ||||||
7 | Isak Hässlebro | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:37.82 | ||||||
8 | Martin Pranjic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 1:42.20 | ||||||
9 | Kevin Erös | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:44.26 | ||||||
Gren 2, 100m Medley Flickor, Finaler |
Sponsor: B 1.35 S 1.29 G 1.24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 1:22.51 | ||||||
2 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 1:28.03 | ||||||
3 | Johanna Brorson | 2008 | Växjö Simsällskap | 1:28.25 | ||||||
4 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 1:29.11 | ||||||
5 | Ellen Österberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:29.12 | ||||||
6 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:32.23 | ||||||
7 | Nora Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:33.97 | ||||||
8 | Agnes Andersson | 2009 | Växjö Simsällskap | 1:35.63 | ||||||
9 | Amelia Wroblewska | 2008 | Ljungby Simsällskap | 1:38.20 | ||||||
10 | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | 1:39.59 | ||||||
11 | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:41.09 | ||||||
12 | Alice Ullman | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:41.56 | ||||||
13 | Elsa Cserpes | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:43.63 | ||||||
14 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:43.81 | ||||||
15 | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | 1:52.41 | ||||||
- | Agnes Lundahl | 2008 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Ilyes | 2008 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler |
Sponsor: B 49 S 44 G 40 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gentrit Doroci | 2006 | Växjö Simsällskap | 33.70 | ||||||
2 | Adrian Mustafa | 2008 | Växjö Simsällskap | 34.27 | ||||||
3 | Alexander Terziyski | 2005 | Markaryds Simsällskap | 36.59 | ||||||
4 | Andrei Patrick Popescu | 2008 | Växjö Simsällskap | 37.49 | ||||||
5 | Isak Hässlebro | 2007 | Växjö Simsällskap | 38.06 | ||||||
6 | Edvin Örnerheim | 2007 | Växjö Simsällskap | 38.27 | ||||||
7 | Tony Grahovic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 38.50 | ||||||
8 | Kevin Erös | 2006 | Ljungby Simsällskap | 40.02 | ||||||
9 | Melvin Nilsson | 2009 | Växjö Simsällskap | 40.16 | ||||||
10 | Theo Jacobsen | 2008 | Markaryds Simsällskap | 41.83 | ||||||
11 | Obej Azem | 2007 | Växjö Simsällskap | 41.95 | ||||||
12 | Anton Bengtsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 46.07 | ||||||
13 | Oliver Carlsson | 2010 | Ljungby Simsällskap | 50.79 | ||||||
14 | Nils Athley | 2009 | Växjö Simsällskap | 53.12 | ||||||
15 | Derhuy Truong | 0 | Ljungby Simsällskap | 56.86 | ||||||
- | Jack Hermansson | 2008 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Flickor, Finaler |
Sponsor: B 49 S 44 G 40 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 30.42 | ||||||
2 | Elsa Ullman | 2007 | Växjö Simsällskap | 37.13 | ||||||
3 | Alice Harrysson | 2007 | Växjö Simsällskap | 37.53 | ||||||
4 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 38.56 | ||||||
5 | Alice Pehrsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 38.83 | ||||||
6 | Stina Eriksson | 2008 | Växjö Simsällskap | 40.44 | ||||||
7 | Elsa Cserpes | 2006 | Växjö Simsällskap | 40.65 | ||||||
8 | Ebba Eriksson | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.02 | ||||||
9 | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | 41.10 | ||||||
10 | Aina Mujadzic | 2008 | Alvesta Simsällskap | 41.36 | ||||||
11 | Charlotte Karlsson | 2008 | Älmhults Simsällskap | 41.73 | ||||||
12 | Carola Tojzan | 2008 | Ljungby Simsällskap | 42.12 | ||||||
13 | Ella Constantien | 2008 | Växjö Simsällskap | 42.59 | ||||||
14 | Elise Ivansson-Jönsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 44.63 | ||||||
15 | Emilia Cedvik | 2009 | Ljungby Simsällskap | 44.94 | ||||||
16 | Tira Thordin | 2009 | Växjö Simsällskap | 45.10 | ||||||
17 | Amanda Carlsson | 2008 | Alvesta Simsällskap | 48.73 | ||||||
18 | Lisa Johansson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 48.89 | ||||||
19 | Tuva Rudenius | 2009 | Växjö Simsällskap | 51.69 | ||||||
20 | Melina Widströmer | 2009 | Växjö Simsällskap | 54.90 | ||||||
21 | Anna Svensson | 2011 | Ljungby Simsällskap | 55.67 | ||||||
22 | Agnes Lundahl | 2008 | Ljungby Simsällskap | 56.98 | ||||||
- | Iris Provencher | 2008 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Frisim Pojkar, Finaler |
Sponsor: B 1.24 S 1.18 G 1.13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:06.01 | ||||||
2 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 1:10.16 | ||||||
3 | Emil Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | 1:11.79 | ||||||
4 | Martin Pranjic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 1:31.33 | ||||||
5 | Jesper Jönsson | 2009 | Växjö Simsällskap | 1:35.71 | ||||||
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler |
Sponsor: B 1.24 S 1.18 G 1.13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 1:12.35 | ||||||
2 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 1:13.29 | ||||||
3 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 1:17.95 | ||||||
4 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 1:22.39 | ||||||
5 | Freja Månsson | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:22.77 | ||||||
6 | Alma Berggren | 2008 | Markaryds Simsällskap | 1:23.34 | ||||||
7 | Emelia Widströmer | 2005 | Växjö Simsällskap | 1:24.08 | ||||||
8 | Agnes Andersson | 2009 | Växjö Simsällskap | 1:24.16 | ||||||
9 | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:27.13 | ||||||
10 | Alice Ullman | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:30.34 | ||||||
- | Amanda Widströmer | 2007 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler |
Sponsor: B 28 S 24 G 21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frans Johansson | 2006 | Växjö Simsällskap | 16.78 | ||||||
2 | Gentrit Doroci | 2006 | Växjö Simsällskap | 17.65 | ||||||
3 | Theo Jacobsen | 2008 | Markaryds Simsällskap | 20.45 | ||||||
4 | Andrei Patrick Popescu | 2008 | Växjö Simsällskap | 22.26 | ||||||
5 | Melvin Nilsson | 2009 | Växjö Simsällskap | 22.47 | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler |
Sponsor: B 28 S 24 G 21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 16.74 | ||||||
2 | Johanna Brorson | 2008 | Växjö Simsällskap | 18.07 | ||||||
3 | Emma Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 19.77 | ||||||
4 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 19.84 | ||||||
5 | Stina Eriksson | 2008 | Växjö Simsällskap | 20.44 | ||||||
6 | Vilma Ilyes | 2008 | Ljungby Simsällskap | 20.82 | ||||||
7 | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | 22.13 | ||||||
8 | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | 22.70 | ||||||
9 | Aina Mujadzic | 2008 | Alvesta Simsällskap | 23.54 | ||||||
10 | Alice Pehrsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 23.88 | ||||||
11 | Elise Ivansson-Jönsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 24.38 | ||||||
12 | Tuva Rudenius | 2009 | Växjö Simsällskap | 25.41 | ||||||
13 | Tira Thordin | 2009 | Växjö Simsällskap | 28.07 | ||||||
14 | Amanda Carlsson | 2008 | Alvesta Simsällskap | 28.21 | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler |
Sponsor: B 46 S 42 G 38 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 35.51 | ||||||
2 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 35.73 | ||||||
3 | Felix Perez | 2008 | Växjö Simsällskap | 39.76 | ||||||
4 | Elliot Edqvist | 2008 | Växjö Simsällskap | 43.09 | ||||||
5 | Love Kling | 2007 | Växjö Simsällskap | 45.12 | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler |
Sponsor: B 46 S 42 G 38 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Österberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 38.70 | ||||||
2 | Alma Berggren | 2008 | Markaryds Simsällskap | 42.49 | ||||||
3 | Elsa Ullman | 2007 | Växjö Simsällskap | 43.99 | ||||||
4 | Alice Harrysson | 2007 | Växjö Simsällskap | 44.79 | ||||||
5 | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | 46.09 | ||||||
6 | Agnes Andersson | 2009 | Växjö Simsällskap | 48.35 | ||||||
7 | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 49.89 | ||||||
8 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 50.84 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler |
Sponsor: B 55 S 50 G 46 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adrian Mustafa | 2008 | Växjö Simsällskap | 39.27 | ||||||
2 | Andrei Patrick Popescu | 2008 | Växjö Simsällskap | 47.40 | ||||||
3 | Isak Hässlebro | 2007 | Växjö Simsällskap | 47.55 | ||||||
4 | Edvin Örnerheim | 2007 | Växjö Simsällskap | 47.63 | ||||||
5 | Obej Azem | 2007 | Växjö Simsällskap | 49.61 | ||||||
6 | Jack Hermansson | 2008 | Växjö Simsällskap | 50.34 | ||||||
7 | Melvin Nilsson | 2009 | Växjö Simsällskap | 51.64 | ||||||
8 | Anton Bengtsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 57.31 | ||||||
9 | David Schneider | 2010 | Älmhults Simsällskap | 1:07.84 | ||||||
10 | Atharva Rane | 2009 | Älmhults Simsällskap | 1:33.27 | ||||||
- | Derhuy Truong | 0 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moritz Engström | 2010 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Carlsson | 2010 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor, Finaler |
Sponsor: B 55 S 50 G 46 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Ilyes | 2008 | Ljungby Simsällskap | 43.07 | ||||||
2 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 45.63 | ||||||
3 | Alice Harrysson | 2007 | Växjö Simsällskap | 45.85 | ||||||
4 | Freja Månsson | 2007 | Växjö Simsällskap | 46.09 | ||||||
5 | Ebba Eriksson | 2005 | Växjö Simsällskap | 46.09 | ||||||
6 | Amelia Wroblewska | 2008 | Ljungby Simsällskap | 46.21 | ||||||
7 | Emelia Widströmer | 2005 | Växjö Simsällskap | 48.52 | ||||||
8 | Elsa Cserpes | 2006 | Växjö Simsällskap | 48.76 | ||||||
9 | Carola Tojzan | 2008 | Ljungby Simsällskap | 49.09 | ||||||
9 | Ella Constantien | 2008 | Växjö Simsällskap | 49.09 | ||||||
11 | Elise Ivansson-Jönsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 51.88 | ||||||
12 | Lisa Johansson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 54.37 | ||||||
13 | Amanda Carlsson | 2008 | Alvesta Simsällskap | 54.38 | ||||||
14 | Charlotte Karlsson | 2008 | Älmhults Simsällskap | 54.99 | ||||||
15 | Melina Widströmer | 2009 | Växjö Simsällskap | 57.27 | ||||||
16 | Tuva Rudenius | 2009 | Växjö Simsällskap | 57.31 | ||||||
17 | Iris Provencher | 2008 | Växjö Simsällskap | 1:01.16 | ||||||
- | Emilia Cedvik | 2009 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler |
Sponsor: B 1.36 S 1.30 G 1.25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 1:18.11 | ||||||
2 | Frans Johansson | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:24.77 | ||||||
3 | Emil Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | 1:26.81 | ||||||
- | Adrian Mustafa | 2008 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor, Finaler |
Sponsor: B 1.36 S 1.30 G 1.25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 1:24.74 | ||||||
2 | Amanda Widströmer | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:25.73 | ||||||
3 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 1:26.26 | ||||||
4 | Ellen Österberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:26.36 | ||||||
5 | Nora Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:29.50 | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler |
Sponsor: B 59 S 55 G 51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tony Grahovic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 48.09 | ||||||
2 | Martin Pranjic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 48.51 | ||||||
3 | Theo Jacobsen | 2008 | Markaryds Simsällskap | 51.90 | ||||||
4 | Edvin Örnerheim | 2007 | Växjö Simsällskap | 54.07 | ||||||
5 | Nils Athley | 2009 | Växjö Simsällskap | 58.39 | ||||||
6 | Anton Bengtsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 1:00.84 | ||||||
7 | David Schneider | 2010 | Älmhults Simsällskap | 1:04.58 | ||||||
8 | Andi Mujadzic | 2011 | Alvesta Simsällskap | 1:04.84 | ||||||
9 | Moritz Engström | 2010 | Älmhults Simsällskap | 1:05.73 | ||||||
10 | Derhuy Truong | 0 | Ljungby Simsällskap | 1:06.55 | ||||||
11 | Oliver Carlsson | 2010 | Ljungby Simsällskap | 1:06.89 | ||||||
12 | Atharva Rane | 2009 | Älmhults Simsällskap | 1:09.93 | ||||||
- | Obej Azem | 2007 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor, Finaler |
Sponsor: B 59 S 55 G 51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Ullman | 2007 | Växjö Simsällskap | 47.18 | ||||||
2 | Freja Månsson | 2007 | Växjö Simsällskap | 48.61 | ||||||
3 | Stina Eriksson | 2008 | Växjö Simsällskap | 51.03 | ||||||
4 | Amelia Wroblewska | 2008 | Ljungby Simsällskap | 51.68 | ||||||
5 | Alice Pehrsson | 2009 | Markaryds Simsällskap | 51.97 | ||||||
6 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 53.00 | ||||||
7 | Charlotte Karlsson | 2008 | Älmhults Simsällskap | 53.12 | ||||||
8 | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | 53.47 | ||||||
9 | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | 53.80 | ||||||
10 | Ella Constantien | 2008 | Växjö Simsällskap | 53.95 | ||||||
11 | Lisa Johansson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 58.47 | ||||||
12 | Alma Berggren | 2008 | Markaryds Simsällskap | 1:00.53 | ||||||
13 | Tira Thordin | 2009 | Växjö Simsällskap | 1:00.71 | ||||||
14 | Iris Provencher | 2008 | Växjö Simsällskap | 1:00.79 | ||||||
15 | Anna Svensson | 2011 | Ljungby Simsällskap | 1:02.29 | ||||||
16 | Agnes Lundahl | 2008 | Ljungby Simsällskap | 1:06.95 | ||||||
17 | Melina Widströmer | 2009 | Växjö Simsällskap | 1:07.22 | ||||||
18 | Emilia Cedvik | 2009 | Ljungby Simsällskap | 1:13.06 | ||||||
- | Carola Tojzan | 2008 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler |
Sponsor: B 1.46 S 1.39 G 1.33 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frans Johansson | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:37.63 | ||||||
2 | Felix Perez | 2008 | Växjö Simsällskap | 1:38.69 | ||||||
3 | Elliot Edqvist | 2008 | Växjö Simsällskap | 1:43.55 | ||||||
4 | Love Kling | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:49.64 | ||||||
5 | Jesper Jönsson | 2009 | Växjö Simsällskap | 1:50.19 | ||||||
6 | Alexander Terziyski | 2005 | Markaryds Simsällskap | 1:52.27 | ||||||
7 | Jack Hermansson | 2008 | Växjö Simsällskap | 1:52.48 | ||||||
- | Kevin Erös | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Flickor, Finaler |
Sponsor: B 1.46 S 1.39 G 1.33 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Brorson | 2008 | Växjö Simsällskap | 1:32.11 | ||||||
2 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 1:35.06 | ||||||
3 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 1:38.19 | ||||||
4 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 1:40.47 | ||||||
5 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 1:43.14 | ||||||
6 | Emelia Widströmer | 2005 | Växjö Simsällskap | 1:43.37 | ||||||
7 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:43.39 | ||||||
8 | Amanda Widströmer | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:44.35 | ||||||
9 | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | 1:46.82 | ||||||
10 | Alice Ullman | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:46.90 | ||||||
11 | Emma Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 1:47.15 | ||||||
12 | Aina Mujadzic | 2008 | Alvesta Simsällskap | 1:55.19 | ||||||
13 | Ebba Eriksson | 2005 | Växjö Simsällskap | 1:56.19 | ||||||
- | Nora Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 18 januari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:51 |